Mi pókokat gyűjtünk. :-)
A játékot két részletben tölthetitek le.
Jógyerek és Jóanyu. Tanulás otthon és az iskolában. Játékok, életmód, nem- ősanya. Nevelek és nevetek.
Jó az, aki jó akar lenni. Rutinok és hosszútávú elvek, amik jobbá tesznek. Ha nem akarsz elsárkányosodni, ideje Jóanyuzni.
Tanulás otthon, tanulás az iskolában, tanulás sírva, tanulás nevetve
A mozgásfejlődés szoros kapcsolatban áll az idegrendszer érésével, éppen ezért ha a mozgásfejlődés bármelyik szakasza kimarad, vagy nem gyakorlódik be eléggé, ez pedig tanulási és viselkedési problémákhoz vezethet. Hogy ezt elkerüld, vagy a meglévő bajt orvosold, mozgasd a gyermeked minél többet!
Játékok társaságban, játék a fejlődés érdekében, letölthető játékok. Játék minden mennyiségben. Érezd jól magad, játsszatok, mert a játék tanulás, öröm, fejlődés, nevetés... a játék maga az élet. Ne vedd hát túl komolyan! Keresgélj a játékok között és nevess a gyerekeddel egy jót!
9 hozzászólás. Szólj hozzá te is!:
Nagyon köszi! Mi is elkezdtünk gyakorolni (minilük, szorzás memória, 1x1 puzzle könyv, a szorzásos kifestőt még nem vettük elő , majd küldöm neked is ),de sosem árt egy kis újdonság.Letöltöttem mindkettőt, de nekem ugyanaz van benne. A 7-es szorzó bennfoglaló, és a pókocskák, lepkécskék. Lehet, hogy én bénáztam, de megnéznéd?
Ettől megőrülök. Amit itthon töltök fel, sose működik rendesen. Egy ezer éves laptoppal dolgozom és már lassú, mástcsinál, nem oda teszi, ahova kell, szóval tiszta gáz. Most talán már jó.
mást csinál- például a billentyűk sem normálisan működnek :-(
Füles írta:
ez nagyon jó ötlet, kipróbálom :-) (nagy mágneses fehértáblán szoktunk memóriázni a csoporttal)
viszont: mi a fene az a bennfoglalás? ok, meggugliztam, de nem értem még mindig, szőrszálhasogatásnak tűnik. már gyerekként sem értettem. angolul nincs ilyen, divisont tanulnak a kölykök és kész (első legvégén kezdik).
ami egyébként még kártyákkal nagyon bejön nekik, az a pecázás. a szókártyákon paper clip*, madzag végén mágnes, ketten vagy hárman versenyeznek, hogy pecázva felszedjék, amit kérek. képesek lennének egymásnak menni, hogy ki legyen a következő.
* nem bírok rájönni, miez magyarul, iratkapocsra mindenfélét mutat a google :-(
Gémkapocs :)
Füles: Nagyon jó ötletet adtál most nekem! Köszi!
Bennfoglalás: Van 12 almád, amit négyesével zacskózol be. A hányados a zacskók száma.
Másik varia a részekre osztás, mikor a 12 almát 3 gyerek közt osztasz el, és a kérdés, mennyi jut egynek. Én csak úgy tartottam számon anno, hogy az osztás a szorzás ellentéte csak sokkal nehezebb.
Ennek a műveletnek a megkülönböztetése a cselekvésen alapszik. A gyerekek ugyebár a cselekvésből indulnak ki, a sok tapasztalatból tudnak majd általánosítani, majd szabályt levonni.A végén persze a kétféle cselekvésből egyféle művelet lesz. Akkor van gáz, ha a tanító néni sem tudja pontosan, hogy miért kell kétfélét tanítani. Orsi
Az az igazság, hogy ezt én is felnőttként értettem meg. És amúgy műveleti szempontból mindegy is. Később fontosságát veszti, hogy mikor minek nevezem.
Virág: köszi :-) kicsikét beszélni magyart :-(
Remélem, tényleg jobban értik a gyerekek a műveletet ettől a megkülönböztetéstől. Talán csak a szülők zavarják őket össze otthon? :-) Ráadásul mintha kétféleképpen is lenne írva, igaz?
Azt tudja esetleg valaki, hogy a szorzás magyarul miért nem x jellel megy? A környező országokban is pont van helyette, vagy egy magyar specialitás? Én még sehol nem láttam mást, mint x, 5x6=30. A németek mit írnak?
(Bocsánat, nem vagyok se tanító, se óvónő eredetileg, csak egy mélyvízbe dobott nyelvtanár.)
Füles
Megjegyzés küldése